Новости

2017-08-11

Неуромедика - Медицинско обезбедување на UEFA Супер Куп 2017

На 08.08.2017 на Арената Филип II во Скопје се одржа UEFA Супер Kупот 2017. Натпревар помеѓу фудбалските клубови Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. 

Повеќе
2017-08-01

КИВИ – егзотично овошје преполно со витамини и минерали!

Киви е овошје кое обично се консумира во зима затоа што содржи неверојатни количества на витамин Ц, но се одлично освежување и во лето. Киви има повеќе влакна од јаболко и банана и содржи многу калиум.

Повеќе
2017-07-31

Блитва – зелест зеленчук со 100 причини зошто често да ја имате на вашата трпеза

Таа спаѓа во групата на ниско-калорични намирници, богата е со магнезиум, железо и витамин Б и Ц и ви нуди 100 причини зошто да ја имате на вашата трпеза се почесто.

Повеќе
2017-07-27

Круши против малигни заболувања

Една круша или 170 грама содржи: 3,98 грама влакна, 6,64 мг витамин Ц, 0,19 мг бакар, 7,47 мг витамин К и има само 97,94 калории.

Повеќе